Технології

Лісові пожежі в Сибіру можуть викликати екологічну катастрофу

Понад 3,2 мільйона гектарів охоплені пожежами, в основному в обширних районах Якутії, Красноярському краї та Іркутській області

Лісові пожежі в Сибіру можуть викликати екологічну катастрофу

Лісові пожежі і раніше регулярно вирували на величезних просторах Сибіру, але масштаби пожеж в цьому році досягли виняткового рівня.

Понад 3,2 мільйона гектарів були охоплені пожежами в понеділок, в основному в обширних районах Якутії, Красноярському краї та Іркутській області, повідомили влади.

За словами федерального агентства лісового господарства Росії, пожежі, викликані грозами при температурі вище 30 градусів за Цельсієм, були поширені сильними вітрами.

Їдкий дим торкнувся не лише невеликі населені пункти, але і великі міста в Західному Сибіру, Алтайському краї, а також на Уралі, такі як Челябінськ і Єкатеринбург, і порушив повітряні перевезення.

«Дим жахливий. У мене задихається і паморочиться голова», — сказала державному телебаченню пенсіонерка Раїса Бровкіна, яка була госпіталізована в третьому за величиною місті Росії — Новосибірську.

У неділю дим досяг сусіднього Казахстану. «Концентрація забруднюючих речовин, що перевищує норму» була зафіксована в декількох містах, зокрема в столиці Нур-Султан, повідомила казахстанська метеорологічна служба.

«Екологічна катастрофа»

Крім побоювань за здоров’я місцевого населення, екологи попереджають, що пожежі можуть прискорити глобальне потепління.

«Лісові пожежі в східній частині країни давно перестали бути локальною проблемою», — йдеться в заяві російського відділення Грінпіс. «Вони перетворилися в екологічну катастрофу з наслідками для всієї країни».

За даними екологічної групи, в цьому році вогнем знищено вже майже 12 мільйонів гектарів, що призвело до значних викидів CO2 і зниження майбутньої здатності лісів поглинати вуглекислий газ.

«Потім виникає додаткова проблема, яка полягає в тому, що падає на лід сажа або танення снігу затемнює його, тим самим зменшуючи відбивну здатність поверхні і затримуючи більше тепла», — йдеться в заяві Всесвітньої метеорологічної організації AFP.

Деякі вчені опублікували супутникові знімки НАСА, показують хмари диму, що досягають арктичних районів

Експерт «Грінпіс Росія» Григорій Куксін сказав, що сажа і попіл прискорюють танення арктичного льоду і вічної мерзлоти — постійно мерзлого шару, який почав танути — виділяючи гази, які посилюють глобальне потепління. Грінпіс подав петицію з вимогою від російських властей більше боротися з пожежами.

Але ситуація ускладнюється тим, що в Росії не вистачає коштів для стримування пожеж, додають екологи. Експерти кажуть, що більшість пожеж вирує у віддалених чи важкодоступних районах, і влади приймають рішення про їх гасінні тільки в тому випадку, якщо передбачуваний збиток перевищує вартість операції з гасіння. В іншому випадку роль влади обмежується моніторингом лісових пожеж.

Російські лісу щорічно поглинають з атмосфери 500 мільйонів тонн вуглецю. Ця цифра еквівалентна викидів, які були зроблені протягом року 534 вугільними електростанціями.

Лісові пожежі в Сибіру можуть викликати екологічну катастрофу
Карта пожеж на 31 липня 2019 року. © fires.ru
Смотреть полностью

Похожее

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker