Космос

Перша в світі відео з кабіни бомбардувальника-невидимки B-2

Перша в світі відео з кабіни бомбардувальника-невидимки B-2

Видання Defense News початок публікацію циклу статей, присвячених ядерного озброєння США і всьому, що з ним пов’язано. У числі перших огляду удостоївся стратегічний бомбардувальник B-2, виконаний за схемою «літаюче крило». Його кабіну, місце пілота і органи управління вперше показують широкому загалу.

Виявилося, що наземне обслуговування B-2 неймовірно клопітка справа. Взяти хоча б антирадарне стелс-покриття – це «пиріг» з 250 матеріалів, причому товщина окремих шарів становить тисячні частки міліметра. Оновлення такого покриття коштує колосальних зусиль, адже процедуру потрібно проводити регулярно. Ще B-2 схильний до перегріву внутрішнього простору, тому тут стоять дві системи охолодження – повітряна і рідинна.

Цікаві боєприпаси для B-2 – це бомби, які схожі на конструктори, їх збирають з потрібних модулів в залежності від типу місії. Наприклад, на стандартний боєприпас Mk.84 вагою близько 1 тонни можна навісити GPS-покажчик, лазерну систему наведення, хвостове оперення для планування або керованого польоту, підривники різних типів, включаючи і для підземного детонації при ураженні бункерів.

Бомбардувальник B-2 може нести найпотужнішу неядерну американську бомбу GBU-57 або Massive Ordnance Penetrator. І найбільшу ядерну бомбу з арсеналів Пентагону B83 потужністю 1,2 Мт. Це літаків стратегічної авіації, тому його також оснащують вільно падаючими тактичними ядерними бомбами B61. На сьогодні у США є 21 такий бомбардувальник.

Дивитись повністю
Смотреть полностью

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker