Хімія

Знищені останні лабораторні зразки вірусу чуми

Знищені останні лабораторні зразки вірусу чуми

У британському Інституті Пірбрайта була знищена найбільша партія зразків чуми великої рогатої худоби. Залишилися невеликі партії будуть знищуватися за затвердженим графіком, щоб протягом року повністю ліквідувати цей вірус на нашій планеті. Для даного закладу це кульмінація 70-річної роботи, але для ВІЗ тільки початок великої програми щодо повного фізичного знищення всіх живих зразків вивчених вірусів.

Людство може сумувати через вимирання стеллерової корови, мамонтів або червонокнижних тварин, але таку «живність», як хвороботворні віруси і бактерії, ми зобов’язані знищити своїми руками. Останнє, що зупиняло вчених, це ризик втратити інформацію про зловредах і приректи себе на нові проблеми при появі мутованих штамів. Тепер це питання вирішене шляхом створення детальної карти ДНК для кожного знищуваного вірусу.

У 2011-му чума великої рогатої худоби була офіційно переможена і знищена на всіх континентах, у світі залишилося лише 40 зразків в лабораторіях. 14 червня 2019-го в Інституті Пірбрайта, як закладі з максимальним рівнем захисту, була ліквідована найбільша партія цих зразків. Геном вірусу перевірений і збережений, дані про нього можна буде використовувати в майбутньому для створення вакцин або в наукових цілях. Але сам вірус зберігати не будуть – тепер це невиправданий ризик.

Починаючи з 1950-го, в Інституті Пірбрайта було ліквідовано понад 2500 зразків різних вірусів, для яких давно розроблено протидія та подальше їх зберігання недоцільно. Примітно, що саме тут свого часу вчений Волтер Плорайт створив вакцину від чуми великої рогатої худоби. А тепер, коли хвороба переможена, буде знищений і останній її збудник. На черзі решта смертельно небезпечні віруси.

Дивитись повністю
Смотреть полностью

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker